noszenie i trzymanie królika

Jak prawidłowo nosić i trzymać królika

Warto pamiętać, że króliki naprawdę nie przepadają za traceniem gruntu pod nogami. Jeżeli więc nie musisz, unikaj noszenia ich i podnoszenia. Mam również podejrzenie graniczące z pewnością, że przynajmniej moje osobiste króliki mają coś w rodzaju lęku wysokości. Jeżeli więc nie muszę, nie noszę ich na rękach. Biorę je na kolana i przytulam, ale siedząc na ziemi, co oszczędza im niepotrzebnego stresu.

Zapytacie jednak jak nosić króliki, żeby to było bezpieczne i komfortowe dla nich?!

Po pierwsze delikatnie. Po drugie oceń czy fizycznie jesteś w stanie. Jeżeli Twój królik jest dość duży i nie jesteś w stanie komfortowo go złapać, lepiej sobie to darować. Bez pewnego chwytu, królik momentalnie wyczuwa brak bezpieczeństwa i zaczyna się szarpać.

Jeśli jednak rozmiar Twojego królika, ciężar i siła są odpowiednie na Twoje siły podejdź do podnoszenia króliczka powoli. Jedną ręką złap pod przednimi łapkami, a drugą między tylnymi podtrzymując pupę. Tak złapanego królika przysuń spokojnie do siebie – podtrzymując przód i tył ciała.

A jeżeli znasz już swojego królika na tyle, że wiesz, iż akceptuje drugi sposób noszenia możesz mu pozwolić się przekręcić i przytulić brzuszkiem do siebie, a następnie oprzeć głowę i łapki na Twoim ramieniu. Ten chwyt jest jednak mniej bezpieczny i pewny. Stosuj go jedynie gdy wiesz, że królik się nie wyrwie i nie wyskoczy – aby nie zrobił sobie krzywdy.

noszenie i trzymanie królika